Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anneliğin Yüceliğini ve Değerini Anne Olmadan Anlayamazsın
Oku-1 

Anneliğin Yüceliğini ve Değerini Anne Olmadan Anlayamazsın

”Anneliğin yüceliğini ve değerini anne olmadan anlamazsın”  derlerdi inanmazdım… insanların hayatlarında öncesi ve sonrası vardır benim öncem belki çok asi belki vurdum duymaz belkide sabırsızlıklarla doluydu, fakat o minik bedeni içimde hissetmeye başladıktan sonra anneliğin bütün tanımı an ve an yerleşiyordu hücrelerime… 19nisan 2012 tarihinde anne olacağımı öğrenmiştim çift çizgi sayesinde  eşiminde benimde yüzümüzde heyecanlı,korkulu ve bir o kadar da mutluluk dolu tebessüm belirmişti… inanmak istiyor fakat içimde bir canlının olduğuna inanamıyordum. İlk hastane randevusuna gittim o minik mucizeyi yakından tanımak için… gittik… içimde yinede bir şüphe vardı ya test yanlışsa diye,ultrason cihazında göründü o mucize artık emindim haykırmak istiyordum ”ben anne olacağım” diye 5. haftalıkmış bizimki doktorum diğer kontrolde kalp atışlarını duyabiliriz dedi şimdi kolaysa ikinci randevuyu bekle  19 nisan’la birlikte araştırmalarım hep annelik ve bebek üzerine oldu…

Ne güzelmiş hamilelik içinde kendi canından kanından birini 9 ay büyütmek onu daha cinsiyetini öğrenmeden benimseyip kabullenmek ve her zarar ve kötülükten korumak ne güzelmiş… Annemde beni böyle bu zamanlara getirmiş şimdi daha iyi anlıyorum annemi…

Günler aslında hızlı geçiyordu ama ben farkında değildim bebeğimin cinsiyetini öğrenmeye gidicektik benim hep isteğim kızdan yana olsada içimde o minik mucize erkekmiş… Ve erkek annesi olmak bir ayrı gururmuş bunuda doktor ”erkek” diyip pipisini gösterince anladım  birden bire bir gurur ve koltuk altlarımda kabarma hissettim

Biz eşimle birbirimizi çok severek evlendik ve onu ilk tanıdığım gün ona ” mucizem” dedim. o zamanlar bilemezdim hayatıma ondan sonra bir başka mucizenin gireceğini hem duada etmişimdir gireceksede ondan olan bir mucizeye yer var artık kalbimde…. 1,5 sene içinde evlendik,evliliğimizin 7.ayında 3 kişilik aile olmaya karar verdik. 8 aralık 2012 tarihinde minik mucizem ARAS’ı dünyaya getirdim. iyikide getirdim… hayatım boyunca yaptığım en güzel ve en doğru şey oğlum. Rabbim bana anneliği nasip etti ne kadar şükretsem azdır…

Şuan oğlum 6 aylık,onun günden güne büyüyor olması beni çok mutlu ediyor. Bir insana sıfırdan şekil vermek,onu geleceğe sunmak ve yoğurmak muhteşem bir duygu. Allah isteyen herkese anneliği nasip etsin. bir kadını kadın yapan en güzel şeydir annelik…

Anne olmak her kadının merakla ve heyecanla beklediği bir duygu. Annelerimiz ne der; “Anne olmadan anlayamazsın”. İşte bu cümlenin bizler için ne demek olduğunu anlamak için bile anne olmaya değer bence.

Anne olmanın çok keyifli ancak zor olduğunun 20 kanıtı

1- "Ne zaman çocuk yapmayı düşünüyorsunuz?" sorusunu duymaktan bıkacaksınız. - - - - - -
2- Zaten bir çocukla evlendiğinizi unutmayın - - - - - -
3- Çocuğunuzun ne istediğini anlamak biraz zaman alacak, kabul. - - - - - -
4- Çocuk sizindir ancak onunla ilgili hiçbir şeye siz karar veremezsiniz. - - - - - -
5- Anneliğin ne demek olduğunu anladığınız anların çoğalmasıdır. - - - - - -
6- Her yere çocuğunuzla gitmektir  - - - - - -
7- Sadece çocuğunuzla değil, bütün ev işleriyle ilgilenmeyi öğrenmektir. - - - - - -
8- 2 saat artık sizin için uzun bir zaman dilimi olacaktır. - - - - - -
9- Oyuncaklar sizin ezeli düşmanınız olacak. - - - - - -
10- Ama miss kokulu öpücükler, size her şeyi unutturur  - - - - - -
11- Kendinize zaman yaratmak için elinizden geleni yapacaksınız. - - - - - -
12- Ağzından çıkacak her cümlenin, virgülüne kadar tanımaktır. - - - - - -
13- Kızgınlıklarınızı törpülemeyi öğrenirsiniz. - - - - - -
14- Eşinizi şaşırtmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı  - - - - - -
15- Ne ara büyüdüğünü anlamayacaksınız. Zaman onunla su gibi akıp, gidecek. - - - - - -
16- Artık en yakın arkadaşınız, çocuğunuz  - - - - - -
17- "şişman mı görünüyorum?" Korkutucu sorular sormak . - - - - - -
18- Onunla ilgili konuşmaktan hiç bir zaman sıkılmayacaksınız. - - - - - -
19- Onu tanımak zaman alacaktır, sabırlı olmayı unutmayın. - - - - - -
20- Onun sevdiği şarkıyı ezberlemek hatta en sevdiğiniz şarkı artık onun en sevdiği kahvedir.

Sevgiyle Kalın…

Alintidir

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)