Thread Rating:
  • 27 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son Deccal Fitnesi "iç Ses Hırsızlığı" (Kar©glanin 04 Kasım 2018 Vaazi)
RasitTunca-2 

Son Deccal Fitnesi "iç Ses Hırsızlığı"

(Kar©glanin 04 Kasım 2018 Vaazi)

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

وَسَارِعُواْ إِلَى مَغْفِرَةٍ مِّن رَّبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَاوَاتُ وَالأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقِينَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ve sâriû ilâ magfiretin min rabbikum ve cennetin arduhâs semâvâtu vel ardu, uiddet lil muttekîn

Meali :

Rabbinizin bağışına, genişliği göklerle yer arası kadar olan ve Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için hazırlanmış bulunan cennete koşun.

Sadakallahul Aziym ALİ İMRAN Suresi 133. ayet

---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

"Kıyamet müminlerin başına kopmaz. Cenab-ı Allah kıyametin kopacağına yakın bir zamanda, bir rüzgar gönderir. O rüzgarın dalgalanmasıyla, imanı olan hiç bir mümin kalmayacak, ruhunu teslim edecektir. Allah onlara rahmet eylesin."

( Hadis-i Şerif , Şerhüs-Sünne 15/90, Müsned-ül Firdevs 5/88, El-Metalibül Aliye hadis no: 4582 (İmamı Busiri hadisin sıhhatine hükmetmiş); Kenzül Ummal 15/229; Şuab-ı İman Beyhaki 2/191; Mu'cemut-Taberani El-Kebir 3/3037)

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

Yolculugumuza başliyoruz :

Raşidi tarikatının kurucusu olarak dan, admin yetkisi ben de, bu ne demektir, yani mevsimlerin ve havayi değiştirmenin ana yetkisi bende, ama Kuranı Kerim'de Allahu Teala buyurur ki:

لَوْ كَانَ فِيهِمَا آلِهَةٌ إِلَّا اللَّهُ لَفَسَدَتَا فَسُبْحَانَ اللَّهِ رَبِّ الْعَرْشِ عَمَّا يَصِفُونَ

Bismillahirrahmenirrahim

Lev kâne fîhimâ âlihetun illâllâhu le fesedetâ, fe subhânallâhi rabbil arşi ammâ yasıfûn.

Meali :

Eğer yerde ve gökte Allah’tan başka ilâhlar olsaydı, kesinlikle ikisinin de düzeni bozulurdu. Demek ki, Arş’ın Rabbi Allah, onların nitelemelerinden uzaktır, yücedir.

(Sadakallahul Aziym ENBİYÂ Suresi 22. ayet)

Allah'tan başka başka ilahlar olsaydı, Kainat bozulur giderdi, Çünkü biri diyecek yağmur yağsın, diğeri diyecek güneş  açsin,  ve hatta birisi diyecek, Şu adam yaşasın, diğeri diyecek, o adam ölsün, ve böylece dünyamız ve Kainat  kaosa gidecek. O yüzden bizlerin dahi  Rabbimizin tekliğini  kabul etmemiz, kendi  yararımızadır.
Bizim tarikatimiza girip zikredenlere öğrettik ki, belli duanın ardından, ağzının genişliği, dibinin derinliğinden geniş olan bir Kaptan, su veya süt içerekten, Kar veya yağmur yağmasını sağlarız diye öğrettik. Yine bu sefer, aynı duaları okuduktan sonra, 45 dakika bir şey yiyip içmemek kaydıyla, içimizdeki kainatın, O da, dünyamızın, sıcak ve güneşli olmasını sağlarız demiştik ve haber etmiştik. Ama  Deccal  Aleyhil leane, Lanetli  Deccal işte tek durmadığı için, bizim yaptığımız her şeyin  ve askerimizin yaptığı her şeyin, kehrvertini,  yani ters degerini,  ya da, ters frekans alaraktan,  işi tersine çevirmek de.  Ve dedik, 2 ay önde gidiyor  mevsimler,  ve  21  Aralık döngüsü, geçen haftalarda gerçekleşti, ve biz döngüyü değiştirdik.  Deccal yine ters değerini  aldığı  için, Normal olarak Zemheri ye gidip, soğuk ve kışı yaşayıp, sonra bahara doğru yön alacaktık. Fakat  ters değerini alınca, Zemheri yerine, bahar ve yagmur ve yaza  doğru gitmeye başladı Mevsim. Ben çevirmeden önce,  her yeri, Kasırga  ve Tufan lar kapladı,  ve dünya diyor ki :  Ey  Admin, Ey komutanım, en uzak noktaya geldim, bundan sonra  daha uzaga gidersem, güneşten koparım diye sinyal veriyordu  o kasırgalar.  Ve biz bunu görünce, admin yetkisi ile döngüyü çevirdik. Ne yel kaldı, ne fırtına ne Kasırga  ve dünyaya  emir verdik,  Zemheriye doğru git.  Ve o, yani Dünya, Emri akzeptiert  etti, yani kabul etti ve ve yönünü  Zemheri ve kışa doğru tutmuştu. Fakat  Deccal  bunu bozdu ve ters çevirdi. ve işte İtalya'daki, ve Avusturya'daki, sel ve çamur baskını meydana geldi. Radyoda kadının birisi diyor ki, bizim için, bu mevsimlere bozuyor, bunu havadan bomba ile  bombalayalim  öldürelim de, kurtulalım diye teklif veriyor.  Ve ben de bunu duyunca, Ben dedim ki o kadına, bunu bozan  ben değilim,  Benim yaptığımı ters çeviren (:::)  Deccal,  öldüreceksiniz ona gidin dedim.  Suclu ben değilim, o  dedim. Aslında tarikatın Piri olaraktan admin yetkisi bende, ama işte yeni kimselerin yetişmesi için açık bırakılan bu kapı araligi, yani işte ben dedim ki Raşidi tarikatina intisap eden klişi, 40 gün intisab sonrada 40 gün 1. sınıf  zikiri çektimi, 2. sınıfa geçecek, Hatta bize danışmadan bile geçebilir,  yine ikinci siniflarda 40 gün zikir ile, 3 e geçebilir dedik, işte 10. sınıfa geldikten sonra da Mevsin Zikri çekmeye hak kazanır, Mevsim Zikri çekenler de, işte bizim gibi, kar ve yağmur nasil yağar öğrenir ve uygular, ve onlarin üzerinde de bu hukuk tahakkuk eder dedik ki. Bu öğrencilerimizin, bunu hakkalyakin yaşayabilmesi için aralık bırakılan bu Kapıdan,  Deccal da girip, ters çeviriyor.  Halbuki  o birakilan aralık, Tarıkatımıza İntisab edenlere ayrılmış bir aralık ve mod yetkisi idi. Oradan girip de, bu hizmeti öğrenip,  yapabilsinler diye. Oysa Deccal, bıçağı iyiye kullanan, veya kötüye kullanan biri gibi, Deccal  bu boşluğu kötüye kullanmak da.

Ve bizim vaazılarımızı yayınladığımız forumlarımız var, Forumda admin vardır. ve o Admin, üyelerin ve ziyaretçilerin, statülerini ve haklarını ayarlar, Forumda kimler Neyi görebilir, neyi göremez, yine kimler ne kadar yazabilir Vesaire, Vesaire, ve yanlış yapanı da banlamak  diye bir yetkisi vardır,  o nun, yani yanliş bişey yapanin, Forumu görmesine, ve okumasına yasak getirilir.  işte tarikatın piri olarakdan, benim üstümde olanlar da, bana admin yetkisi verdiler, sizde, tarikimize intisab edenlerde, ve diğer normal insanlarda, benim  yetki alanımın içerisindesiniz, ve Deccal bile, benim yaptığımı ters çevirme hakkını bir defaya mahsus sahip, 2. defa yapamaz, işte bu senekini Ters çevirdi, fakat istediği olmadı, ve bu sefer  de cevirdgininin hipotenusu nu yani katedelerinin tersini almış,

ve böylece  yolu, yani mevsimi orta mevsimlere çekmiş, orta mevsimlerin isimlerini  ara mevsim ilkbahar veya Sonbahar,  Halbuki şimdi sonbaharı bitirdik, amma o böylece sonbaharmi ilkbaharmi olmayan bir ara karışık mevsim olup karıştıriyor, ve konum uzaklaşan dünya mevsim ilkbahar ve böylece Seller olacak derecede yağmur yağdı, Çünkü normal ayarında değil, konum başka yerde, ayar başka yerde. Ben, ben bile bir üste bağlıyken, Deccal da,  Tarikimize intisab eden sizler de  bize bağlısınız, yani  admin Hakkı bana ait.
Baş başa bağlı, baş Allah'a bağlı olmazsa,  işte ben derim yaz, Deccal kış olsun der  ve kaos olur. Mesela dünyada küçük çocukları olan bir anne,  çocuklarını parka götürünce,  onları oynarken serbest bıraksa bile,  ancak gözünün gördüğü alanda bırakır,  herhangi bir tehlike olduğunda, ona ulaşabilsin  değil mi, Mesela o top oynamaya daldıgi zaman, ilerden tehlikeli bir kamyon geliyorsa, o anne görüyor ise, çocuğu kurtarabilir. Bu bir  misal ve örnektir. İşte bu yüzden bizde dünyadaki kasırgalar dan  alamet ve haber alıp Mevsim döngüsünü değiştirdik, yoksa Dünya güneşin çekim alanından  kurtulup gidecek. O yüzden tasavvufta tarikata girene öğretilir ki, bir Kalpte İki sevgi olmaz, yani insanın aynı anda iki tane şeyhi ya da yöneteni  yada dah büyük olarak 2 Allah i olamaz, Yoksa iş bozulur. işte Allah'ın da Allah'tan başka ilahlar olsaydı Kainat bozulurdu meselesi bu  sebep ile, ve Bizim de Yaşadığımız sel ve fırtına  hadisesi,  Deccal  tarafından ters çevirme meselesi sebebiyle de budur.

Bizim zikrimizde evrad diye bir şey var yani vird,  her gün yapılan zikirdir.

Virdi olan birisi,  adet üzeri, her gün Allah'tan istemek üzere konum lu
Ama şu misal ile bunu açıklarsak, Senin bir arkadaşın olsa, ve sana ihtiyacı düştükçe seni ziyaret etse, ve hep senden birşeyler istemek için gelse,  ve bir gün sen ona vermekten, ve onun gelmesinden  bıkarsın  değil mi.  ki istersin ki, bir gün Senin ihtiyacın oldu mu, o da senin ihtiyacını karşılasin.  yani sadece istemek için değil, bazen de vermek için gelmesi lazım ki, aradaki muhabbet devam etsin, sevgi eksilmesin artsın.  öyle  olunca,  Bizler Allah'tan hep istiyoruz, namazda istiyoruz, abdeste istiyoruz, yolculukta istiyoruz, dua eden herkes hep istiyor.  Muhammed her an dua ederdi diyorlar. Demek ki her an Allah'tan istiyor, diyor ki ayakkabınızın  bagini  bile  Allah'tan isteyiniz.  iyi de dedik ki hep ister durursan, bir gün bıkar istediğin kimse, sen de ona bir şey  vermen lazım, ya da onun da ihtiyacını senin gidermen lazım. Allah neye muhtaç ki, biz ona ne verebiliriz?  denilince : Allah'ın duaya muhtaç bir kulu vardır, Sen onun için dua ettiğin zaman, işte Allah'ın o kuluna sen vermiş oldun, Senin dilinle duan ile Allah ona verirde, sen vermiş olursun. ve yine Allah'ın kullarından yardıma muhtaç biri vardır ki, senin ona bir lokma, ya da bir elbise vermen,  işte onu giydirme ya da yedirmen,  işte Allah'a vermen gibidir. Öyleyse hep istemek değil, bazen sende senden istenileni vermen, ihtiyaci olanlari görmen de, Allah ile arandaki muhabbetin iyi olmasını sağlar, ya da dostuna bir arkadaşına  yani yada ihtiyaci olana vermesini bilmeyen, almasını da bilmez. Öyleyse bizim sıkıntıların Mehmet Ali amca rahmetli gibi, derdiki şu kudulunun degirmen ne diyor bilyonmu :  "bir senden, bir benden diyor" yani bu durumda böyle olması lazım, Allahin kullarina verme sünneti böyle .

Hazreti Hüseyin efendimizin öldürülmesi Kader miydi? Yeni Hazreti İsa Aleyhisselam'ın öldürülmesi Kader miydi? kabullenmesi mi gerekiyordu. Yoksa Allah'ın seçenekleriyle variyasyonları çok mu? Mesela ben eve girdiğim zaman, evdeki odalardan herhangi birine gitme hakkım, ve seçeneğim var, ben yine mesela Oturma odasında girince, 3 tane koltuk olsa, onlardan herhangi birine oturma seçeneğim var, veya da oturmayıp gidip yatak odasında yatma seçeneklerim var. Yani Allah'ın çokça variyasyonları ve seçenekleri mevcut iken, Ben birisinde kesin karar  kilip, yapacağım buydu deme ve, kesin kader cizme hakkım yok.

Hani meşhur bir hikaye vardır : kadının birinin bir tane oğlu vardır, Onu gözünden bile sakınıyor dur. oğlu ertesi gün uçakla yolculuk edecekmiş, Kadın  bir rüya görür, Rüyasında oğlunun bineceği uçak düşmektedir. bu Bilgiyi alan kadın, oğlunu  o gün Uçağa binmekten vazgeçirir. Ve radyoda bir haber  duyulur ki, uçak düşmüştür ve kurtulan olmamiştir. Kadın sevinerekten yatan oğluna gider haberi vermek için, ve baksa ki,  oğlu yatakta ölmüştür.  ve Kader değişmez Kuralı Böylece insanlara hikaye edilir.  ve Allah'ın takdirini kabullenmek gerektiğini öğretmeye çalışır bu hikaye ile alimler.  ve öyle midir?  kaderi Kabullenmek Lazım mı?

Halbuki  Allah'a tevekkül konusunda çokça bilinen bir hadis vardır:

Peygamberimize gelen bir bedevi,  paldir Güldür İçeri girer, Peygamber onun yolculuk halini görünce, ne ile geldin der,  O da  der ki,  deve ile der,
Peki Deveni ne yaptın diye sorar.
cevap olarak
dışarıda Allah ve rasulüne bıraktım der.
peygamber da ona:
Git deveni bagla ve,  ondan sonra Tevekkül Et. (Yani Allahi vekil tayin edip Allah ve resulüne bırak) der.
Yani bize düşen, Tedbiri almak imiş, takdir tabii ki Allah'ın.  ama Hüseyin Efendimiz Belki de orada o kaderi kabullenmektense tedbir alsaydı bu iş için, belki Şehit olmazdı, yine isa Efendimiz başına geleceği biliyordu diyorlar, insan bile bile, nasıl kendisinin o eziyete maruz kalmasına göz yumar.

Yine Hazreti Ali efendimiz den bir rivayet vardır: savaşın birisinde Hazreti Ali karşısına gelen düşman suretinde, şeytan ordularını kesmektedir, ya da kafir cin ordularını kesmektedir, Fakat onun dilinden diyor ki: ben onlari kestikçe,  tekrar dirilip dirilip kalkiyorlar,  Ya Resulallah, bana bir şey öğret ki, ben bunları kesince, bir daha  tekrar dirilmesinler. Cebrail Aleyhisselam dua getirir,  Peygamberimize verir, Peygamberimiz de hazreti Ali'ye talim eder.  yine Matrix filmine geldik :
Son bölümde neo ile  ms. simit havada kavga ederken, yere çakılır lar,  yerde çukur oluşur,  ve Onlar aşağıda kavga ederken, yukarıda onlara bakan,  gözlüklü binlerce Mister simit vardır, yani kendisini klonlamistir.  bu haftanın vaazı Geçen haftaya bağlı, geçen haftanın ki önceki haftaya bağlı,  öyle olunca geçen hafta:  ileriki ki bir zamanda,  insan klonlamak da keşf olacak demiştik,  hatta Öyle ki Allah İsa Aleyhisselam ve Muhammed Aleyhisselam'a birer tane klon  dublör  vermişti diye anlattık. o geelcekteki zamandaki kötülerde, bu  insan klonlamasını öğrendikleri için,  işte Hazreti Ali'nin gördügü,  kestikçe ölmeyen şeytan mı, ya da cin ordusu muydu diye atfettiği, işte  Mstr Simit in  yani Deccalin da kendini klonlayacak oldugu ve artık öyle hale gelecekki  zivanadan çıkacak kessen bile ölmeyecek.
O nu bir tek Mehdi Aleyhisselam yenebilecek.

Ve O na Mehdiye silah olaraktan yolu gösteren durum için, dünyada yiyecek içecek gibi gıda malzemesi satan, ya da üreten fabrikalarda hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden işçilere hijyen dersi verilir.  hijyen dersinin 1. maddesi mikropları tanımaktir.  ne anlatılır ki: bir mikrop saniyede 1 000 000 yumurta yumurtlar, 2 saniyede mikrop 1 000 000 olmuştur, ve 3 saniyede 2 milyon olmuştur, 4 saniyede 4 milyon mikrop olmuştur, ve bu  katlanarakdan gider.  Ellerin dezenfekte edilmesi ile, elindeki mikropların çoğalıp gıda malzemesine zarar vermesinin önüne geçilmeye çalışılır,  en basit dezenfekte malzemesi de sabun dur, el sabunu.  elimi sabun ile yıkadıgim zaman, Mikroplar ölür, kaç milyon olursa olsun ölürler, ama belli saniyeden sonra, sabundaki iyi bakteriler, savaşçı bakterilerin gücü tükenir, daha sonra bu sefer Yine  mikroplar Galip gelip,  ellerin  Mikroplanmaya başlar.  ve yine aynı 21 Haziran'a kadar  gündüzün uzaması ve,  Ekinoks dan sonra ise, Gecelerin uzaması gibi, bir kara  enerji,  bir de beyaz enerji galip gelir.  ve yani dualite.

Gıda meselesine girmişken bilim adamları diyor ki Doymuş yağ ve hayvansal yağlar, insanlara zararlı diye fetva veriyorlar.
Halbuki tereyağı, sütün yağı demek  tereyağı, tereyağ olmadan önce  Sütün içinde, sıvı halde erimiş vaziyette duruyor.  yani tereyağının orjinali vücut sıcaklığında eriyebilen  bir  yağ.  hiç vücut sıcaklığında eriyebilen bir yağ vücuda zararlı olabilir mi.  Ama  tereyağlarını da bozdular, tereyağ vücut sıcaklığında erimiyor artik. Kim bozdu?  Deccal ve avanesi, neden? İnsanları hasta edip ilaç satıp ameliyat edip, para kazanmak için. Gerçek tereyağı sağlığa zararlı değildir. Çünkü anne memesinden aktığında yahut inekten aktığında vücut sıcaklığında erimiş vaziyettedir.

Ve bu haftaki vaazımızın konu ismi olan iç ses hırsızlığı meselesine gelince :

Teknoloji o kadar ilerledi ki insanın iç sesi duyabiliyor  Hatta onu kayıt yapabiliyorlar.
Bu en son kaşıkçı olayının arkasında yatan mesele uydurdukları bir hadis üstünde, Hadisi uyuduranlarda onlar,olayı meydana getirenlerde onlar. Neymiş, bir Hadis  varmış, Şu an ki Arap kralının ismindeki kralın öldürüleceği, ya da öleceği, Ondan sonra Mehdi'nin ortaya çıkacağı hadisi uydurmuşlar, ve bunun için bir de video hazırlamışlar, ve videonun arka planinda bir müzik çalıyor, fakat ses yok, görüntüde ise, resimler içinde yazılar var, ve yazılarda Bu uydurulmuş hadis yazı halinde geçiyor, büyük büyük yazılar, Ben videoyu  açtım seyrediyorum  anlamak için o Yazıları okuyorum,  ben okudukça, sanki bu hadisi ben söylüyorum, böyle bir hadis varmış gibi, benim dilinden söylettirmis  oluyorlar, ve benim iç sesimi de kaydedince, sanki Hadisi ben rivayet etmişim gibi leanse edecekler,  baktım ki Hadis  uydurma hadis.  videonun  gidişatı da iyiye gitmiyor,  böyle olunca, Okumayı da kestim, videoyuda kapadım. İşte  Deccal fitnesi ve en yeni silahı, iç ses hırsızlığı.  düşün Sana bir karikatür gösterdi, karikatürde küfür yazıyor, Sen okudun içinden, ve kopyalama yapıştırma diye bir sistem var, senin o Küfürünü aldı, yanında da başka cümleye yapıştırdı, mesela Putin Tayyibe sövüyor dedi, ya da öldüreceğim diyor dedi, bunu da (:::)'in dinleme cihazları na, yada dinleyen koca kulaklarina da yayın yaptı, Ne oldu şimdi, Halbuki Putin amca öyle bir şey demedi, kesme yapıştırma yöntemiyle bunu oluşturdular, onu ona bunu buna Kavga ettirecekler yani fitne çıkaracaklar.

açılışını yaptıkları Havaalanı ile övünüyorlar, neymiş, hiç masraf yapmamışlar, kasadan hiç para çıkmamış.  Tamam da,  senin kasaya da para girmeyecek, Çünkü yabancı bir şirket yaptı ise ve ona kiralandı  ise o hava limani eskiyince yani eski Havaalanı olduğunda Belki bizim elimize devrolacak. yani ne olmuş oldu o kadar insanın parasını heba etmiş oldu, O kadar insan kendi havaalanımıza inip kalkıyoruz, kendi Türk havayolu ile seyahat ediyoruz diyecek ,  ama karı Sermayeyi kediye yükleyecek,  ve bir de bununla övünecek,  Halbuki arazimiz ve gelecekteki paramız çöpe atılmış, ya da düşmanlarımızın eline geçmiş oluyor. Arkadan yönetenlerin cebine  girecek paralar,  Sizler de enayliginizle övünün artik. Hem bir de İstanbul'a 58 kilometreymiş, ve ben İstanbul yerine 58 kilometre uzak bir yere  varacağım, orası Tekirdağ Tekirdağ, İstanbul değil.
Yani hepten kazikli,  buraya hızlı tren yapilinca ekstra masraf, gidecek adama masrasf, yol, zaman, Hatta mekan kaybı. Tekirdağ İstanbul değil, milleti enayi yerine koyuyorsun, Bu adam nasil kazanacak, bu baştaki  58 kilometre ile Bir de yol parası verilecek o hızlı trene, bedava mı gideceğim oraya. buna düpe düz enayilik denir.  ballı lokma yi  Elllere yedirmek denilir.

Allah dünyamıza Dört Mevsim koymuş ilkbahar yaz sonbahar kış
ve yiyeceklerden  de 4 Gıda  var ki bunlardan 
Acı gıdalar,  kış mevsimini temsil ediyor.
Tatlı gıdalar, Yaz mevsimine temsil ediyor. 
Ekşi gıdalar ise ilkbahar ve sonbahar mevsimini temsil ediyor.
Türkçede acı kelimesinin zıt anlamlısı tatlı fakat Ekşi'nin zıt anlamlısını bulamadık, Çünkü  ekşi 2 çeşit : 1. cisi ekşi mayhoş yiyecekler, portakal ve limon gibi, 2.ciside tatlı mayhoş  yiyecekler, elma gibi.
Öyle olunca Portakalda Turuncu ve kışa yakin soguk sonbahar mevsiminin temsilcisi, Elmada ilkbahar mevsimini temsil ediyor,  Yani ezvac halinde,  portakal ve elma arkadaş değil mi, yani ezvac, ve Onun eşi.

Din büyükleri demiş ki  Sabit fikirli olmayınız.
Halbuki Sabit fikirli olmak, cibilliyet ile alakalı, yaz ve kış beyaz ve siyah gibi, beyaz aydınlık ve sıcağı temsil ediyor, siyah ise soğuk ve karanlığı temsil ediyor, Öyle olunca bazı insanlar karar verirken sabit fikirlidir,  onların gri rengi yoktur, onlar için ya herro, ya merro, yani ya siyah ya da beyaz, Ya var ya yok, evet veya hayır gibi,  bahar mevsimi insanlar ara geçiş  Mevsimi olduğu için, onlar der ki bu kadar sert ve Sabit fikirli olma, Siyah ile beyazın arası bir ara renk, biraz siyahdan,  biraz da beyaz renk katınca,  gri renk meydana gelir, ara renk. yine ilkbahar yeşil, sonbahar turuncu,  ilkbahar Sarı ile mavi den meydana gelir, turuncu ise kırmızı ile Sarı'dan meydana gelir, yani  Sabit fikirli olmayın diyenler, ara yolu, orta yolu ya da ara rengi bulanlardır, ve burçları da ara mevsimde olanlardır. Dinimizde bunun örneği var mıdır? Evet Kur'an'da bir ayet var ki :

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَيْنَا تُرْجَعُونَ

Bismillahirrahmenirrahim

Kullu nefsin zâikatul mevti summe ileynâ turceûn.

Meali :

Her can  Her nefis ölümü tadacaktır. Sonunda bize döndürüleceksiniz.

(Sadakallahul Aziym ANKEBÛT Suresi 57. ayet)

Her canlı ölümü tadacaktır ayetinin ikinci bir şıkkı yok, Her canlı yani, siyah ve beyaz gibi, katı Kural.

"Hakkıyla cehennemlik olan cehennemlikler var ya, onlar cehennemde ne ölürler ne de yaşarlar. Lakin günahları yahut hataları sebebiyle ateşe duçar olan bir kısım kimseler vardır ki, ateş onları tamamen öldürür. Yanıp kömür olduktan sonra, kendilerine şefaat edilme izni verilir. Böylece grup grup getirilirler ve cennet nehirlerine dağıtılırlar. Sonra: 'Ey cennet ehli! Bunların üzerlerine su dökün.' denilir. Bunlar, sel yatağında biten bir ot gibi yeniden biterler.

Resulullah Aleyhisselâm ayrıca şöyle buyurdu: "Onu görmez misiniz, nasıl sarı ve kıvrak bir vaziyette biter."

( Hadis-i Şerif ,Müslim, İman 306,Buharî, Rikak, 51)

“Kıyamet günü ölüm alaca bir koç sûretinde getirilip Cennet’le Cehennem arasında durdurulur. Sonra:

«–Ey Cennet halkı, bunu tanıyor musunuz?» denilir. Onlar da başlarını uzatıp bakarlar:

«–Evet, bu ölümdür” derler. Sonra:

«–Ey Cehennem halkı, bunu tanıyor musunuz?» denilir. Onlar da başlarını uzatıp bakarlar:

«–Evet, bu ölümdür» derler. Bunun üzerine emredilir ve ölüm kesilir. Sonra:

«–Ey Cennet ehli ebediyet üzeresiniz, artık ölüm yok! Ey Cehennem halkı, ebediyet üzeresiniz artık ölüm yok!» denilir.”

Bundan sonra Resûlullah Efendimiz (s.a.v):

( Hadis-i Şerif , Tirmizi, Tefsir, 19/3156)

Peygamberin hadisinde Cennet vakti kurulunca,Mümin olupda, hata ve günah sebebi ile son cehennemlik olan da, cehennemden çıkıp da cennete girince, ölüm getirilip yolun ortasında kesilir diye rivayet etmiş, artık ondan sonra ölüm yoktur diğer rivayet etmiş, yani o da bu katı kuralı  biraz yumuşatmis. Çünkü Muhammed Miladi takvim ile baharda yani 21 Nisan'da doğdu diyoruz, yani bahar mevsimi ara mevsim.
öyle olunca fikirlerde cibilliyet ile alakalı İmiş. Fiil ve amellerde cibilliyet ile alakalı.

Bu haftanın vaazı inin son  meselesine gelince
Bir rivayete göre, kıyamet kötülerin başına kopacaktır, iyiler daha hayatta iken, bir serin sam yeli gibi bir  yumuşak rüzgar gelip, onların canını alacak cennete ulaştiracak, ve sadece kötüler kalacak dünyada.  Ve Allah kıyameti onların başına koparacak diye rivayet ediliyor.

Kıyamet Sâdece Kafirlerinve Müşriklerin Üzerine Kopacaktır

Kıyametin kopuşunu Müslümanlar görecek mi?

"Kıyamet müminlerin başına kopmaz. Cenab-ı Allah kıyametin kopacağına yakın bir zamanda, bir rüzgar gönderir. O rüzgarın dalgalanmasıyla, imanı olan hiç bir mümin kalmayacak, ruhunu teslim edecektir. Allah onlara rahmet eylesin."

(Şerhüs-Sünne 15/90, Müsned-ül Firdevs 5/88, El-Metalibül Aliye hadis no: 4582 (İmamı Busiri hadisin sıhhatine hükmetmiş); Kenzül Ummal 15/229; Şuab-ı İman Beyhaki 2/191; Mu'cemut-Taberani El-Kebir 3/3037)

Kıyamet koparken yeryüzünde Müslüman bir kimse olacak mı? Yoksa kıyamet sadece müşriklerin üzerine mi kopacak?

Kıyamet sâdece müşriklerin üzerine kopacaktır
“Kıyamet sâdece şerir insanların üzerine kopacaktır.” (Müslim)
İbni Mesud (ra) rivayet ediyor:
“Kıyamet ancak kötü inanların başına kopar.” (Müslim)
Peygamber Efendimiz’in (asm) aşağıdaki hadîsi, bu hadîsin bir yönünü açıklamaktadır.
Peygamberimiz, (asm) Hz. Âişe’nin (ra) rivayet ettiği bir hadîslerinde buyuruyorlar ki:
“Lât ve Uzza putlarına tekrar tapılmadıkca kıyamet kopmaz.”
Bunun üzerine ben de:

هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ

Bismillahirrahmenirrahim

Huvellezî ersele resûlehu bil hudâ ve dînil hakkı li yuzhirahu alâd dîni kullihî ve lev kerihel muşrikûn.

Meali :

O, Allah’a ortak koşanlar hoşlanmasalar bile, dinini, bütün dinlere üstün kılmak için, peygamberlerini hidayetle ve, hak dinle gönderendir.

(Sadakallahul Aziym TEVBE Suresi 33. ayet)

meâlindeki âyeti indirdiği zaman ben artık bunun tamam olduğunu zannediyordum” dedim.’
Bunun üzerine Resulullah (asm) şöyle buyurdu:
“Bu, Allah’ın dilediği zamana kadar böyle devam edecektir. Sonra Allah hoş bir rüzgar gönderecek ve kalbinde hardal tanesi kadar îmanı bulunan herkesin ruhunu bu rüzgarla alacak. Geride, kendilerinde zerre kadar hayır ve iyilik bulunmayan kimseler kalacak. İşte o zaman, onlar da atalarının dinine döneceklerdir.”
Buhâri’nin kıyamet alâmetleri başlığı altında yer verdiği şu hadîs de, kıyametten önce iyi kulların ruhlarının alınıp, kıyametin kâfir ve isyancıların başına kopacağını ifade etmektedir. (Buhari)
Hz. Enes (ra) anlatıyor: "Resulullah (asm) buyurdular ki:
"Kıyamet Allah Allah diyen bir kimsenin üzerine kopmayacaktır." (Müslim, İman 234- Tirmizi, Fiten, 35;)
Hadîsin bir başka veçhinde: "Yeryüzünde Allah Allah diyen kaldıkça kıyamet kopmaz" buyrulmuştur. Buna göre, yeryüzünde Allah Allah diyen insan bulundukça kıyamet kopmayacaktır. Bir başka ifade ile, gün gelip yeryüzünde Allah Allah diyen insan kalmayacak. Bu sebeple de kıyamet kopacaktır; hadîsin zahirinde bu mana çıkar. Halbuki az yukarıda da belirtildiği üzere, başka hadîslerde

“Ümmetimden bir topluluk, hak üzerinde galip gelmeye devam edecek­tir. Onlar hak üzerinde hep böyle sebat edip durdukları müddetçe ta Al­lah'ın emri onlara gelinceye kadar muhalif olanlar onlara zarar veremeyecektir.”

( Hadis-i Şerif , Ebu Dâvud, Fiten 1, 4252; Tirmizî, Fiten 51, 2229; İbn Mâce, Mukaddime 1, 10, Fiten 9, 3952; Ahmed b. Hanbel, Müsned, 5/278, 279.)

Ümmetimden bir taifeye Hakkın yardımı kıyamete kadar devam eder. Bunları bırakıp ayrılanların bu taifeye bir zararı olmaz.

( Hadis-i Şerif , İbni Mace)

Ümmetimden hak üzere bir taife, düşmanlara galip olarak cihad ederler. Sonuncu taife, Deccal ile savaşır.

( Hadis-i Şerif , Ebu Davud)

kıyamete kadar yeryüzünde Allah'a ibadet edenlerin eksik olmayacağı ifade edilmiştir.

Ben bunu size şöyle izah edeyim:

Geçen hafta anlattık ki isa Efendimiz Alaca gözlüleri,  yani şaşı bakanları, eliyle mesh  ederekten tedavi edermiş.
Ve ben bunu daha önce anlattım, Bazı halleri  elimle alıp atabiliyorum diye anlatmıştım ve attigim yer ise  bir cehennem cukuru idi hastaliklari şeytanlari kafir cinleri oraya atiyordum ki nasa o elimi görüntülemiş bile

إِنَّ الَّذِينَ يُبَايِعُونَكَ إِنَّمَا يُبَايِعُونَ اللَّهَ يَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَيْدِيهِمْ فَمَن نَّكَثَ فَإِنَّمَا يَنكُثُ عَلَى نَفْسِهِ وَمَنْ أَوْفَى بِمَا عَاهَدَ عَلَيْهُ اللَّهَ فَسَيُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا

Bismillahirrahmenirrahim

İnnellezîne yubâyiûneke innemâ yubâyiûnallâh(yubâyiûnallâhe), yedullâhi fevka eydîhim, fe men nekese fe innemâ yenkusu alâ nefsihî, ve men evfâ bi mâ âhede aleyhullâhe fe se yu’tîhi ecran azîmâ.

Meali :

öyle alışveriş edenler vardır ki onlar Allah alırlar (alışverişte yanılmazlar) işte oy üyzden Allah ın Eli onların elinin üstündedir. Nakıs ve beceriksiz kimseler kendi nefislerine nakısdırlar, Allah ile yaptığı sözleşmeye vefa gösterenlere  vermek için Allah Büyük mükafat ve ödüller hazırlamıştır.

(Sadakallahul Aziym FETİH Suresi 10. ayet)

Jennifer Lopez klip çekti "papi" isimli video klibine  bakarsanız, o kuvetin nasil nasıl bir kuvvet oldugunu, onlar nasil tasvir etmiş anlarsin, en son Onun(Jennifer Lopez) in bu gücü çaldığını ve fakat geri getirmedigii anlatmıştım, beğenen biri kullandiktan ssonra sahibine geri getirsin demiştim. işte Mesih kuvveti yani hani el verenler vardır ya, Nakşibendi Tarikatında da el tuttu, el aldı derler ya.  Hazreti İsa ve Hazreti Mehdi gücü olan el ile mesh ederekten tedavi etme gücünün,  ve yine zor işlerin bu mesh kuvveti ile halledilmesi gücünün,
nakşibendiler gibi bazı tarikatlar tarafından zamanımıza kadar, ve zamanımızda da  Hazreti Mehdi Aleyhisselama Ulaştırma görevini görmüş oldular  onlar. o güç şu an  bende yani Mehdi Aleyhisselam'ın elindedir. Elimizinde herksinden farkli oldgunu Hak telanin onun eline mehdi imzasi vurdgununu  anlattigim vaazi dah önce yaptim ve vaazda anlattim  hatta resmettim bir cok grafigimde, o imzayi, imzam olarak gösterdim, ve hala internette mevcutlar, ve Ama  biz bunu öğretince bazıları bunu aldı götürdü Ve geri getirmiyor. ama onunda admin yetkisi benim elimde halen, zaten bunca senedir  bunu bana ulaştirmak ile görevli binler peygamber ve alim onu kullandi, ve sonunda bize ulaşdi işte.
işte bu kuvvet ile Mehdi Aleyhisselam, Kıyamet kopuyor bile olsa,  iyileri alıp cennete atacaktır,ve kötüler kalacaktır dünyada o hadisde anlatilan rüzgar o işte, bu kuvvetin de ona verilme sebebi, son Allah diyen askerin  o Yani Hz Mehdi olacağı sebebiyledir, ve bu gücün onun tarafından yapılması gerektiği içindir. iyiler ölünce, Mehdi  yalnız kalınca, Mehdiyi de Allah,  kendi tarafına alınca, artık kıyametin kopmaması için sebep kalmaz. ve dedik işte iyiler  Venüs gezegenine indirilecek belki, ve sıfırdan başlamak durumunda kalacaklar, düşünün ki, şu an ki, ne bilgisayarları olacak, ve telefonları, ve çamaşır makineleri, ve bulaşık makineleri, ve tost yapacak tost makineleri, ne de  bıçakları ve makasları, Hatta çift sürecek Öküzleri olur mu Onu bile bilemem.
o yüzden :
Ey İnsanoğlu!
Elindekinin(Dünyamizin) kıymetini bil, elindeki elinden alınmadan önce .
Bu sözümüz ne bize, ve nede sadece iyilere, ne de sadece Kötülere, hepinize söylüyorum : elinizdekinin kıymetini bilin.

--oOo---

أَأَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ

''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! '

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,
Amiyn.
Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve

etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 04 Kasım 2018 Pazar

Original Kar © glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply